Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

Konut Sektöründen Faizlere Karşı Dev Kampanya

Konut sektörü yükselen konut kredisi faiz oranları karşısında oturum amaçlı konut alamaması ve yatırımcının mevduat gelirini konuttan cazip bulması üzerine yeni bir kampanya düzenledi...
22 Mayıs 2019 17:30:00

  • A+
  • A
  • A-

Konut kredisi faiz oranlarının yükselmesi ile ciddi düşüş yaşayan konut satışları sektörü yeni çözümlere itti. 2018’in sonbaharından itibaren oldukça yüksek seviyelerde seyreden konut kredisi faizleri seçim öncesi kısmen düşüş yaşasada yeniden artış ivmesine yöneldi. Durum böyle olunca konut firmaları da satışları canlandırmak için kampanya üzerine kampanya gerçekleştirmeye başladı.

Sur Yapı yatırımlarını yüksek faiz getirisine sahip mevduattan çekip konuta yatırmak istemeyen tüketiciler için büyük bir kampanyaya adım attı. Sur Yapı, konut sahibi olmak isteyenlere uygun vade seçeneklerinin yanı sıra ödemelere tam bir yıl sonra başlama fırsatı sağlayan yeni bir kampanya başlattığını duyurdu.

Kampanyanın hem oturumcuya hem yatırımcıya moral vereceğini belirten Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, vatandaşın tasarrufuna dokunmadan ev sahibi olabileceğini belirtti. Elmas, “Kampanyamızın adı ‘Her yeni ev yeni bir yolculuk.’ İstanbul’un iki yakasındaki 12 konut projesinde 120 ayda %0.98, 60 ayda ise %0.59 faiz oranının uygulanacağı ve ödemelerin daha sonra başlayacağı kampanya kapsamında konut alıcısı, evini alıp peşinat ve taksitleri ödemeye tam bir yıl sonra başlıyor.

8 milyar TL yatarım bedeliyle Avrupa’nın en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Antalya projesinde de ilk sene taksitsiz, peşinatsız, ara ödemesiz bir fırsat sunuluyor” dedi. Kampanyada ayrıca tamamı peşin ödemelerde %10’luk bir indirim de uygulanacak. Kampanyanın hem oturumcu hem de yatırımcı için büyük bir fırsat olduğunu belirten Elmas “Bahar havasını sektöre yansıtmak istiyoruz. Sur Yapı güvencesiyle finanse ettiğimiz kampanya özverili yaklaşımımızın bir yansıması oldu. Kampanya bünyesinde konut alıcısı gelip istediği projeden evini seçecek. Peşinatını, taksitlerini 1 yıl sonraya erteleyecek ve 1 yıl sonra ödemeye başlayacak. Böylelikle 1 yıl boyunca hiçbir ödeme yapmamış ve tasarruflarına dokunmamış olacak” ifadelerini aktardı.