Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

AB 10 Ülkeye 4 Milyar Euro Bağış Yapacak

GCR haberine göre, 10 üye ülkede 25 altyapı projesini finanse etmek için AB’nin Uyum Fonu tarafından 4 milyar Euro sağlandı. Ulusal eş finansman ile birleştirildiğinde, yatırım toplam 8 milyar Euro olacak.
14 Nisan 2019 17:00:00

  • A+
  • A
  • A-

Projeler şunları içeriyor:

1- Bükreş çevre yolunu yükseltmek için şerit sayısını artırarak ve Orbital Otoyolunun 51 km'lik bir bölümünü inşa ederek Romanya'da 1 milyar Euro harcanacak.

2- Romanya'da ayrıca 603 milyon Avro Köstence İlçesinde Karadeniz kıyı şeridini korumaya doğru gidecek.

3- Catania, Sicilya'daki Circumetnea demiryolu hattını genişletmek için 358 milyon Euro harcanacak.

4- Polonya'nın karayolu ağına 399 milyon Euro harcanacak ve Szczecin Metropolitan'ı inşa etmek de dahil olmak üzere 223 milyon Euro, demiryolu yollarına gidecektir.

5- Stargard, Polis ve Gryfino'nun batı şehirlerini birbirine bağlayan demiryolu yapılacak.

6- 135 milyon Euroluk Yunanistan kamu yönetimi için telekom sistemi finanse edecek.

7- 10 milyon Euro, Budapeşte çevre yolunun güney bölümünü iyileştirecek; yollar, köprüler ve bisiklet yolları ekleyecektir.

Bölgesel politika komisyon üyesi Corina Cretu, konuyla ilgili şunları söyledi: “Bu 25 proje, AB'nin vatandaşlarımızın daha iyi içme suyundan daha hızlı demiryolu taşımacılığına ve modern hastanelere kadar günlük yaşamını iyileştirmek için nasıl çalıştığının örnekleridir. Mevcut bütçe döneminde, 32 milyar Euro tutarında AB fonu olan 258 büyük altyapı projesini deneyimledim ve ben her biriyle gurur duyuyorum.”