Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

İrlanda İnşaat Sektörü Genişlemeye Devam Ediyor

İrlanda'daki inşaat faaliyeti, Şubat ayından daha yavaş olmasına rağmen Mart ayında hızlı bir şekilde genişlemeye devam etti.
12 Nisan 2019 17:00:00

  • A+
  • A
  • A-

İrlanda'daki inşaat faaliyeti, Şubat ayından daha yavaş olmasına rağmen Mart ayında hızlı bir şekilde genişlemeye devam etti. Ulster Bank İnşaat Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI) Mart ayı rakamı 55,9 idi. Şubat ayında 60,5 den düştü.

Ulster Bank'ın baş ekonomisti Simon Barry şunları söyledi: “PMI endeksinde 60.5'ten 55.9'a düşüş, genişleme hızının Mart ayında gerilediğini gösteriyor. Ancak bu, Şubat ayındaki güçlü performansı izliyor ve PMI'nin güçlü seviyesi İrlanda inşaatının sağlam bir şekilde genişlemeye devam ettiğini gösteriyor. PMI başlığının modelini yansıtan sektörel alt endeksler de Mart ayında ılımlı bir büyüme resmini çizdi, buna rağmen konut ve ticari endekslerin her ikisi de devam eden katı faaliyet büyümesiyle tutarlı seviyelerde kalıyor. ”

Barry sözlerine şöyle devam etti: “Katılımcılar, istihdam yaratma hızlarında belirgin bir artış kaydettiğini bildirdi. İstihdam endeksi Mart ayında 59.6 seviyesine yükselerek dokuz ayın en yüksek seviyesine yükseldi. İnşaat işçilerine olan talep, Mart ayında artmaya devam ederek yeni işlerle desteklenmeyi sürdürdü.”
Firmaların gelecek yıl için iyimser olmaya devam ettiklerini belirten Barry, katılımcıların % 43'ünün önemli bir destek kaynağı olarak öne sürülen daha güçlü müşteri talebi beklentileri ile önümüzdeki yıl boyunca daha yüksek verim beklediğini belirtti.

Yeni sipariş büyümesi, Şubat ayındaki hafif düşüşe rağmen Mart ayında keskin bir seyir izlemiştir. İrlandalı inşaat firmaları arasında yeni iş akışları geçtiğimiz 69 ayın her birinde artmıştır.