Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

İzmir'in İlk Millet Bahçesi Nereye Yapılacak?

Ege Üniversitesi’nin kampüs alanı dışındaki ‘Lojmanlar bölgesi’ ile Güneş Enerjisi Enstitüsü arasında kalan koruluk alanın düzenlenerek Millet Bahçesi ...
11 Ocak 2019 17:00:00

  • A+
  • A
  • A-

Ege Üniversitesi’nin kampüs alanı dışındaki ‘Lojmanlar bölgesi’ ile Güneş Enerjisi Enstitüsü arasında kalan koruluk alanın düzenlenerek Millet Bahçesi olarak kullanılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın talimatıyla başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Sözcü'de yer alan habere göre, Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, “Kampüs alanı dışında kalan koruluk alan, milletimizin de kullanımına açılacak. Yaklaşık 290 bin metrekarelik alan, bakım ve düzenlenmesinin ardından vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak” diye konuştu. Rektör Budak, Ege Üniversitesi Senato üyeleriyle beraber bölgeyi gezdi.

Bornova Adnan Kahveci Köprülü Kavşağı´ndaki Ege Üniversitesi Lojmanları Konukevi arazinin yer aldığı bölgede eşsiz bir koruluk olduğunu ifade eden Prof. Dr. Budak, sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bu eşsiz koruluk bütünlüğü korunarak Millet Bahçesine dönüştürülecek. Kentin merkezinde kalan oksijen deposundan vatandaşlarımız aileleriyle yararlanabilecekler. Bizim koruluk alanımıza yapılacak olan Millet Bahçesi, İzmir´in simgesi haline gelecek özellik taşıyor. Yeşilimizi hem koruyacağız hem de yeşilimizden daha çok yararlanacağız. Çocuklarımız, gençlerimiz sporunu yapabilecek, aileler vakit geçirebilecek.”