Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

“Ekonomik Savaşı Başarılı Bir Şekilde Vereceğiz”

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, "İnşallah bu felaketleri de atlatacağız ama ekonomik savaşı da başarılı bir şekilde vereceğiz" dedi...
10 Ağustos 2018 14:34:00

  • A+
  • A
  • A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teşekkür ziyaretlerine 24 Haziran seçimlerinde yüzde 82 ile en yüksek oyu aldığı Bayburt'tan başladı.

Baksı Müzesi ziyaretinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekiler cuma namazı için Ulu Cami’ye gitti.

Yükselen döviz kuru ile ilgili konuşan Erdoğan, "Ekonomik savaşı kaybetmeyeceğiz" dedi.

"DOLAR MOLAR BİZİM YOLLARIMIZI KESMEZ"

Dolar molar bizim yollarımızı kesmez. Hiç endişe etmeyin. Yastığının altında doları, avrosu altını olan varsa gitsin TL ile bankalarımızda bozdursun bu bir yerli mili mücadeledir.

Daha sonra şehir meydanında vatandaşlara seslenen Erdoğan, "Dolar molar bizim yolumuzu kesemez, endişe etmeyin" dedi. Erdoğan, yastık altındaki dövizin bozulması çağrısını yineleyerek, "Bu bize karşı ekonomik savaş ilan edenlere benim milletimin cevabı olacaktır. Bugün değil de ne zaman? Yerli paramızla onlara cevabımızı vereceğiz" şeklinde konuştu.

Erdoğan, yastık altında bulunan döviz ve altınların bozulmasının Batı'ya verilecek en büyük mesaj olacağını ifade etti.

"Her türlü baskı vız geliyor"

"Her türlü tehdit, baskı, senaryo vız gelir" ifadesini kullanan Erdoğan,  şu ifadeleri kullandı: "Ülkemize karşı yapmadıkları kalmadı. Koskoca Osmanlı çınarını binbir türlü oyunlarla yıktılar. Onlar darbelerle muhtıralarla demokrasimizi felç etmeye çalıştılar. Milletimiz her seferinde sandıkta yeniden iradesine sahip çıktı. Onlar koalisyonlarla ekonomik krizlerle siyaseti etkisiz hale getirerek gövdemizi baltalamaya kalktılar. Milletimiz özgürlüğüne sahip çıktığı gibi ekonomisine de sahip çıktı, Türkiye'yi yeniden ayağa kaldırdı."