Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

Ürettiği Çevre Dostu Ürünlerle “Yeşil Dünya” İçin Çalışıyor

GREEN Chemicals A.Ş., şimdilerde “Yeşil Dünya” hedefine daha da yaklaşmak amacıyla suyun çok daha verimli kullanılmasını ve mümkün olan her durumda geri kazandırılmasını amaçlayarak geliştirdiği WET-Treat® ürün grubu ile kullanıcılarına farklı bir deneyim sunuyor...
16 Mayıs 2018 08:30:00

  • A+
  • A
  • A-

Çevreyle dost ürün ve teknoloji üreten şirketlerin başında gelen GREEN Chemicals A.Ş., geliştirdiği WET-Treat® ürün grubu ile bir ilke daha imza attı. Su şartlandırma ürün portföyü içerisinde tümüyle organik olan WET-Treat® grubu, aynı zamanda içerisinde çevreye zarar vermeyen ürünleri de barındırma özelliği ile dikkat çekiyor. Şirket, ülke sanayimizde suyun daha az tüketimi ve geri kazandırılması konularında endüstrilere farklı çözümler, ürünler sunarken, konu özelinde kullanıcılara eğitimler vermeye devam ediyor.

Tesislerde Yaşanan Çevre ve İşçi Sağlığı Endişeleri WET-Treat® ile Sona Eriyor

Özellikle suyun yüksek saflıkta elde edilip kullanıldığı sistemler veya çevre ve işçi sağlığı endişelerinin bulunduğu işletmeler açısından pek çok üstünlüğe sahip olan kazan ve soğutma sistemlerinde organik şartlandırma programları, tamamen organik içerikli ürünler olduğundan suda iletkenlik artışına sebep olmuyor ve mevcut besi suyundan en üst seviyede faydalanılmasını sağlıyor. Çinko, molibdat, krom gibi ağır metalleri içermeyen tamamen organik şartlandırma programları; çevre kirliliği ve insan sağlığı açısından mümkün olan en zararsız içeriği sunuyor. Organik içerik doğada veya arıtma tesislerinde kısa süre içinde parçalanarak tamamen zararsız doğal bileşenlere ayrılabileceğinden doğada kalıcı bir olumsuz etkisi de olmuyor.

Çevreci Kimyasallarla Sağlıklı Üretim

Soğutma sistemlerinde organik şartlandırma programlarının bir diğer avantajının pH sınırlamalarının daha geniş bir aralıkta olması olduğunu belirten GREEN Chemicals Genel Müdür Yardımcısı Sn. Cengiz Ay, ürün ile ilgili şu açıklamalarda bulundu. “Sürekli yükselme eğiliminde olan pH değerinin tehlikeli asitlerle düşürülmeye çalışılması sırasında meydana gelebilecek kazalar ve bu asitlerin sebep olacağı ilave korozyon da organik şartlandırma programları ile ortadan kalmış olur. Kazan sistemlerinde ise, özellikle film yapıcı ve nötralize edici aminlerden oluşan organik şartlandırma programları düşük basınçlı sistemlerde kullanılabildiği gibi çok yüksek basınçlı sistemlerde de kazan suyunda iletkenlik artışına sebep olmadan kullanılabilmektedir. Tek bir ürünle tüm sistemin şartlandırılabilmesini sağlayan organik şartlandırma programları, dozaj sistemlerinin maliyetlerinin düşmesini ve elleçleme ihtiyacının azalmasını sağlar. Ayrıca, daha az sayıda analiz gerekmesi nedeniyle programın takibi oldukça kolaylaşır. Böylece, GREEN Chemicals olarak, çevreci kimyasallar üreterek, sağlıklı çevre için katkıda bulunuyoruz” şeklinde konuştu.