Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

Mısır'da Güneş Enerji Santrali İnşaası Başladı

Çin'in yeşil enerji şirketi Mısır'daki en büyük güneş santralinin inşaatına başladı...
16 Nisan 2018 17:00:00

  • A+
  • A
  • A-

Mısır ve Çin'in temiz enerji şirketi TBEA Sunoasis, Mısır'daki Benban Güneş Enerjisi Parkı'nda dört güneş enerjisi santralinin yapımına başladı. 10 Nisan 2018'de Mısır'ın Aswan kentinde dört güneş enerjisi santrali inşaatı yapıldı.

Mısır ve Çin'in temiz enerji şirketi TBEA Sunoasis, Salı günü Mısır'ın güney eyaleti olan Asvan'daki Benban Güneş Enerjisi Parkı'nda dört güneş enerjisi santrali inşaatına başladı.

186 megavatlık bir çıkışa sahip olan istasyonlar, 2019 yılının ortasına kadar tamamlanması beklenen dev Benban Güneş Santrali'nin bir parçası.
Benban Güneş Santrali, tamamlandıktan sonra toplam 40 proje ile 2 gigawatt'lık faydalı güneş enerjisi kapasitesi üretmeyi hedefliyor.
TBEA'nın denizaşırı işlerden sorumlu başkan yardımcısı Lynn Xia, Xinhua'ya, tesisin dünyanın en büyüklerinden biri olacağını söyleyerek, "Sorumluluk bizim omuzlarımızda olduğu için burada işi teslim eden biziz," dedi. Xia, projenin TBEA'nın Afrika'daki ilk olduğunu da sözlerine ekledi.
TBEA Sunoasis Company, 20'den fazla ülkede faaliyet gösteren büyük bir küresel yeşil ve akıllı enerji servis sağlayıcısıdır. Akıllı, verimli ve yeşil enerjinin kullanımıyla insan toplumunun sürdürülebilir gelişimini sağlamaya adamıştır.
Projenin açılış törenine katılan Aswan Magdy Hegazy Valisi, dört istasyonun toplam yatırımının 180 milyon ABD doları olduğunu söyledi.
Kahire'nin yaklaşık 650 km güneyinde yer alan Benban Güneş Parkı, Asya Altyapı Yatırım Bankası ve Çin Sanayi ve Ticaret Bankası da dahil olmak üzere bir dizi küresel finans kuruluşu ve banka tarafından finanse edilmektedir.
37 metrekarelik bir alanı kaplayan güneş santrali, Mısır'ın yenilenebilir enerji kullanımını 2020 yılına kadar tüm iç enerji kullanımının yüzde 22'sine çıkarmasına yardımcı olacak.
Projenin, her yıl yarım milyon tondan fazla karbondioksitin azaltılması yoluyla küresel sera gazı emisyonlarının azaltılmasına yardımcı olacağı tahmin ediliyor.

Kaynak: xinhuanet