Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

İnşaat Sektörü Adana’da buluşuyor

İnşaat sektörü temsilcilerini aynı çatı altında toplayan TÜYAP Adana İnşaat, Kent ve IHS Fuarları bugün kapılarını açıyor. Fuar 18 Şubat’a dek sürecek.
15 Şubat 2018 09:25:00

  • A+
  • A
  • A-

Adana’da bu yıl 12’ncisi düzenlenecek olan İnşaat, Kent ve IHS Fuarı bugün kapılarını açıyor. Başta Çukurova’nın önemli firmaları olmak üzere Türkiye’nin dört bir yanından ve Kıbrıs’tan sektör temsilcilerini ağırlayacak olan fuar 18 Şubat’ta sona erecek. Fuarın detaylarıyla ilgili bilgi veren TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, bu yıl fuara yoğun bir ilgi beklediklerini söyledi. Geçen yıl düzenlenen fuarda 40 bin 267 profesyonel ziyaretçiyi ağırladıklarını ifade eden Alagöz; “Bu yıl sayının daha da artmasını bekliyoruz”dedi.

FUARA 10 ÜLKEDEN 200 KİŞİLİK ALIM HEYET KATILACAK
Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Ramazan Akyürek, TÜYAP Bölge Müdürü Salih Gökmen, Adana Yapı Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Fidan Vursavuş, Adana Kamu Müteahhitleri Derneği Başkanı Mustafa Karslıoğlu, Adana Müteahhitler Derneği Başkanı Sedat Teoman Gürsesli, Çukurova Fuarcılık A. Ş. Genel Müdürü Burak İnceoğlu ve Çukurova Belediyeler Birliği Müdürü Demet Avşar’ın katıldığı toplantıda fuara ilişkin detaylar paylaşıldı. Bu yılki fuara 10 ülkeden yaklaşık 200 kişilik yabancı alım heyetinin de dahil olacağını hatırlatan Cihat Alagöz; “İkili iş görüşmeleri organizasyonu ile yeni iş ortaklıkları kurulmasına vesile oluyoruz”dedi. Fuara bu yıl İsrail, Karadağ, Bulgaristan, Kosova, Ürdün, Azerbaycan, Gürcistan, Lübnan, Kıbrıs, İran´dan alım heyetlerinin katılacağı da ifade edildi.

HER GÜNE BİR ETKİNLİK
12. Adana İnşaat Fuarları kapsamında her gün bir dizi etkinlik düzenlenecek. Çukurova Belediyeler Birliği 15-16 Şubat tarihlerinde belediye başkanlarının katılımıyla gün boyu seminerler düzenleyecek. 16 Şubat´ta ayrıca saat 15.00´da EPSDER tarafından Bölgesel Seminerler kapsamında Prof. Dr. İbrahim Uzun sunumuyla ´´Isı Yalıtımı, Isı Yalıtımında EPS ve Enerji de Tasarruf" konulu seminer gerçekleşecek. Yine Mimarlar Odası Adana Şubesi işbirliğiyle 4 gün boyunca fuar Mimarlar Odası Etkinlik Alanı’nda “Kentinizi siz planlayın” sloganı ile Adana Kent Mozaiği etkinliği yapılacak. Katılımcılar Adana’nın şehir planlarını kendi hayallerine göre değiştirirken mimarlar da istenilen kent modelini 3 boyutlu olarak hazırlayarak sunum yapacak. 17 Şubat Cumartesi günü ise saat 13.00’da Fuar Merkezi´nde Mimarlar Odası Adana Şubesi, “Göç konulu” atölye çalışması ve ardından da Şehir Plancısı Ali Faruk Göksu ile "Adana´nın Geleceği ve Yeni Kent Modeli" söyleşisi yapacak.