Ara

Aradığınız Tüm Malzemeler ve Malzeme Satıcıları Bu Noktada...

Katkı Maddesi İmalat Merkezi Açılıyor

Thyssenkrupp, Almanya'da TechCenter Katkı Üretimi'ni açtı.
13 Eylül 2017 16:15:00

  • A+
  • A
  • A-

Thyssenkrupp, Almanya'da TechCenter Katkı Üretimi'ni açtı. Bununla, metallerden ve plastikten tek bir dijital süreçte özelleştirilmiş ürünler üretilmesi amaçlanıyor.

Almanya'nın Essen kent merkezi yakınlarındaki TechCenter'da, tüm tasarım ve katma değerli üretim işlemleri dijital olarak gerçekleştiriliyor.

Bu yaklaşım, yalnızca değer ve tedarik zinciri için değil, müşteriler ve çevre için de çok sayıda avantaj sunmaktadır.

Thyssenkrupp'daki harici ve dahili iletişim sorumlusu Michael Ridder, The Manufacturer ‘a şunları söyledi: "TechCenter'ı temel işimizin bir parçası olarak görüyoruz."

Şirket, kısa sürede müşteriler için 3D baskının potansiyelini açmak amacıyla mevcut deneyimlerini ve araştırma ortaklıklarını kullanmayı hedeflemektedir.

Mühendislik, havacılık, gemi yapımı ve otomotiv gibi anahtar pazarlar özellikle bu teknolojiden fayda sağlayacaktır. Dahili projeler halihazırda sürüyor.

Ridder şöyle açıkladı: "Merkez, esas olarak talep ve beklentilerini tam olarak bildiğimiz mevcut müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamamızda bize yardımcı olmalı. Şimdilik yalnızca grubumuzda kullanabileceğimiz parçaları üretiyoruz, bunlar gemi inşaatı, tesis üretimi için parçalar. Ayrıca asansör üreticileri için bir prototip de hazırladık."

Ridder, "TechCenter'da firmamız için çalışan mühendislerin mükemmel bilgilerine başvuruyoruz. Şu ana kadar, bileşenlerle seri üretime girmedik, ancak amacımız en yakın gelecekte daha büyük parti boyutları üretmek." diyerek sözlerine devam etti.

3D baskı, daha önce geleneksel yöntemlerle üretilen karşılaştırılabilir parçalardan daha güçlü fakat daha karmaşık yapıları üretmek için kullanılabilir.

Ridder ekledi: "Örneğin, gemi inşa sektöründe bir şirket için bir vana bloğu inşa ettik. Bu vana bloğu, yaklaşık 17 kg ağırlığındaki çeşitli kapakları olan bir kutu idi. İşlevsellik anlamında, bu bloğu tekrar inşa ettik ve bunun 3D baskılı parçalarını biz verdik. Sonuçta, aynı vana bloğu şimdi 3.5 kg ağırlığında. "

2015 yılının başında Thyssenkrupp'da kurulan ve disiplinlerarası bir katkı üreten proje grubu, potansiyel uygulamaları tespit etti. Halihazırda 3B baskı ile yapılacak birkaç ürün için de patent alma sürecinde.